SOLARINVEST - solární elektrárny, fotovoltaika

solární elektrárny, solární panely a fotovoltaika - green energy

neděle, 22. ledna, 2017

Hybridní systémy

Jsme specialisté na řešení částečné energetické nezávislosti. Máme svůj vlastní systém, který povyšuje osvědčené technologie předního výrobce SMA mezi absolutní špičku, máme  +++ KRISCH Dauer Power.

Náš systém funguje! Například vývojové středisko motorů AUDI v maďarském Gyoru má své osvětlení a provoz počítačové sítě pouze na sluneční energii. Naše hybridní systémy, postavené na technologii SMA nebo Fronius Symo Hybrid, umožňují ukládat přebytky ze sluneční výroby do kvalitních akumulátorů a tuto elektřinu následně spotřebovat například v noci nebo během výpadku distribuční sítě.
Umíme také realizovat malé ostrovní systémy určené pro odlehlá místa a pod. Všechny fotografie na této stránce jsou naší vizitkou práce a naše skutečné instalace.

Ostrovní a hybridní fotovoltaické systémy (záložní řešení pro nezávislost)

má příhoda, z mého domu v Choceradech...

Představte si situaci, kdy jste doma se svou rodinou. Venku zuří vichřice, bouřka. V tom zjistíte, že všechny domy v okolí jsou zhasnuté. Vaši sousedé nemají světlo, televizi, internet…. možná jim nefunguje ani voda a teplo. Nemají elektřinu. Bouře zapříčinila poruchu na distribuční síti a proud prostě vypadl…. U vás doma se ale svítí. Máte světlo, teplo, internet a manželka právě dovařila vodu na kávu ve varné konvici. Jste totiž energeticky téměř nezávislí a bouřka se Vás nedotkla…..

Pokud chcete podobný příběh zažít na vlastní kůži a pokud nechcete přebytky z Vaší elektřiny dodávat do sítě za pár halířů a ušetřenou energii použít doma například v noci, čtěte dále…

Co je to vlastně Backup , Hybridní či Ostrovní (Island) fotovoltaický systém?

Backup a Hybridní 
 -> Jedná se o systémy zapojené do elektrizační sítě (distribuční síť), které běžně s touto sítí spolupracují. Systém je kdykoli připraven k práci. Je připraven dodávat energii ke spotřebě v domě či firmě v případě výpadku sítě, nebo v době, kdy fotovoltaika nevyrábí (například noc). Těmto hybridním systémům je možné též zcela zakázat dodávku do sítě. Je možné je instalovat již na funkční fotovoltaiku a je možné ji i sladit tak, aby respektovala ještě finanční podporovanou výrobu (dotace zelené bonusy).

Hybridní fotovoltaická elektrárna efektivně ukládá Vaše přebytky do akumulátorů a v noci, popřípadě v okamžiku větší vlastní spotřeby (větší okamžitý příkon ke spotřebičům, než-li vyrábí Vaše elektrárna) a v reálném čase, dotuje Vaší spotřebu. Elektřinu tedy berete z akumulátorů, neodebíráte ji ze sítě a tím šetříte peněženku a rozpočet.

Hybridní střídač má mnoho možností jak ho lze nastavit. Může například během dne ukládat přebytky vyrobené energie z fotovoltaiky do akumulátorů a vyrovnat Vaše vyšší nároky na elektřinu během dne nebo v noci. Když pak náhle z distribuční sítě nepřichází elektřina do domu (výpadek), tak ani nepostřehnete, že se hybridní invertor galvanicky odpojil od distribuční sítě a vytvořil u Vás doma tzv. mikro offgrid (ostrovní) síť. Vy totiž normálně svítíte, koukáte na TV atd. Počítače se nestačí ani vypnout. Přepnutí trvá pouhý zlomek sekundy. Je třeba si uvědomit, že bez elektřiny nebudete mít ani teplo (nebudou fungovat oběhová čerpadla), možná ani vodu (nepůjde čerpadlo studny), internet, nepůjde televize, rádio… a dokonce ani Vaše fotovoltaika nebude vyrábět. Pro tyto aplikace využíváme řídící hybridní systém od SMA. Tato německá společnost je s vývojem těchto technologií pravděpodobně nejdál. V současnosti je možné (a opravdu to také umíme) postavit elektřinu i tam, kde není elektřina dostupná nebo tam, kde se má elektřinou prostě šetřit. S velkým očekáváním přichází začátkem roku 2015 (duben) na trh také třífázový hybridní systém od rakouské společnosti Fronius, který nepochybně patří mezi světové leadery solární elektroniky. Fronius přichází s novou řadou Fronius Symo Hybrid, který bude obsluhovat LI-Pe xx  akumulátory od SONY s velkou výdrží a novým konceptem akumulace.  

Je libo 3fázový systém?

Takové systémy jsme již také instalovali. Použili jsme je jak v rodinných domech (i když více standardnější je jednofázový systém), tak i v průmyslových aplikacích. Fungují bezvadně. Vhodnost tohoto rozhraní může být všude tam, kde je potřeba 3fázový proud a není možné akceptovat výpadek elektřiny.

Tyto systémy lze vhodně doplnit o záložní agregáty s automatickým startem nebo je přímo propojit s fotovoltaickými panely (bez nutnosti použití klasického síťového střídače) nebo s větrnou či vodní elektrárnou.

Máme s tímto systémem dost zkušeností a plně využíváme exkluzivní technologický náskok tohoto zařízení.

 

opravdu to funguje!!!graf akupřehled aku

 …“ realizovali jsme již mnoho akumulačních a hybridních systémů. To co děláme, umíme. O tom svědčí i graf monitoringu chytré energie z jednoho rodinného domu, který jsme pořídili  7.6.2014. Dům je téměř energeticky nezávislý. Z toho mám opravdu upřímnou radost“… 

Aleš Hradecký
spolumajitel a jednatel firmy

SOLARINVEST-Green Energy s.r.o.

 guarantee3

 

ostrovní FVE

Offgrid systémy

Jde o systémy, které nejsou připojené do distribuční sítě a jsou zcela odkázany na vlastní zdroj.
Tyto offgrid systémy se využívají hlavně tam, kde není dostupná elektrizační síť (odloučené samoty, chaty, lodě…) nebo tam, kde přípojka k distribuční síti je příliš daleko a pokládka kabelu je drahá (většinou je to delší vzdálenost než 400metrů).


Skvělé řešení na chaty, odlehlé oblasti a víkendové bydlení.

Pokud máte chatu, kde Vaší spotřebu tvoří televize, lednice, varná kovice a čerpadlo studně (popřípadě podobné spotřebiče), máte možnost celou věc řešit  jednoduchým a nenáročným způsobem. Možné řešení je v několika panelech, měniči/nabíječi , MPP trackeru a správně zvolených akumulátorech. Takové řešení není drahé, ale přitom spolehlivé. 

 

ostrovní FVE

Akumulátory

Pro aplikace s hybridním invertorem i u offgrid aplikací používáme akumulátory předních německých producentů baterií (BAE a HOPECKE). Standardně používáme akumulátory kyselina – olovo, ale není problém též dodat například gelové akumulátory, tak i zcela nové technologie na bázi LI-POxx, LIfepo, NiCD, VRLA , VLA akumulátory.

Na přání můžeme dodat i speciální akumulátory s opravdu velkou kapacitou a výdrží. Takové akumulátory pak jsou schopny pracovat déle jak 15let bez problému.

 

 

 

fotogalerie_solar_kopiePokud máte zájem o naše služby, získání poptávky, popřípadě máte-li zájem o nezávaznou konzultaci, napište nám!

 

 

 

Kontaktujte nás…

Máte zájem o nabídku? Zajistěte si individuální přístup a sjednejte si nezávaznou a bezplatnou návštěvu našeho specialisty. Stačí vyplnit tento formulář.

AKCE: GREEN ENERGY

Fakta o firmě SOLARINVEST

- Od roku 2008 jsme v ČR realizovali několik stovek FVE

- Všechny realizace máme pouze na střechách

- Naše mateřská firma působící v Německu je na trhu 35 let a realizovala více jak 1700 instalací, také na střechách

- Zaměstnáváme odborníky, zlaté české ručičky

- Provádíme kompletní služby na klíč, včetně záručního i pozáručního servisu

- Jsme zakládajícím členem oborového Cechu fotovoltaických instalátorů

- Máme k dispozici předváděcí centrum (Chocerady), kde Vám můžeme předvést naše technologie v praxi

- Opravdu fungujeme !

KONTAKT:

SOLARINVEST-GREEN ENERGY, s.r.o.

zakládající člen profesního Cechu (CAFT)

caft banner ctverec tmave sedy

info@solarinvest.cz
GSM: +420 602 397 001
ICQ:  437319800
skype: solarinvest.cz

 

Sídlo společnosti:
SOLARINVEST-GREEN ENERGY, s.r.o.
Žirovnická 6, 106 00 Praha 10

Obchodní kancelář:
SOLARINVEST-GREEN ENERGY, s.r.o.
Předváděcí centrum Chocerady

Chocerady 134,
257 24 Chocerady

mapa zde...

 

Víte, že….

Fotovoltaické systémy - dlouholetá životnost, přiměřená návratnost a částečná nezávislost!

Fotovoltaické panely evropské kvality jsou vyrobeny z kvalitních materiálů.
Tvrzené sklo odolává všem nežádoucím vlivům počasí (kroupy, mráz, sníh atd.), životnost celých systémů je 35 až 40 let, návratnost investice je přitom jen 10 až 12 let.

Instalací fotovoltaické elektrárny ušetříte nemalé emise skleníkových plynů? Například 5kWp fotovoltaická elektrárna ušetří až 4000 kg CO 2 emise ročně!

Vlastní energetická nezávislost by mohla být i Váš cíl....