SOLARINVEST - solární elektrárny, fotovoltaika

solární elektrárny, solární panely a fotovoltaika - green energy

pátek, 27. dubna, 2018

Hybridní systémy

Jsme specialisté na řešení částečné energetické nezávislosti. Máme vlastní řešení pro rodinný dům i velkou firemní či průmyslovou aplikaci.

Náše systémy fungují! Aplikovali jsem již mnoho hybridních systému jak v rodinných domech, tak i větší aplikace.  Naše hybridní systémy, postavené na technologiích  Fronius Symo Hybrid, SOLAX, KOSTAL, HUAWEI, STUDER atd. umožňují ukládat přebytky ze sluneční výroby do kvalitních akumulátorů a tuto elektřinu následně spotřebovat například v noci nebo během výpadku distribuční sítě.
Umíme také realizovat malé ostrovní systémy určené pro odlehlá místa bez distribuční sítě, umíme aplikovat ostrovní fotovoltaiku s náhradními generátory a pod.

Všechny fotografie na této stránce jsou naší vizitkou práce a naše skutečné instalace.

Ostrovní a hybridní fotovoltaické systémy (záložní řešení pro nezávislost)

má příhoda, z mého domu v Choceradech...

Představte si situaci, kdy jste doma se svou rodinou. Venku zuří vichřice, bouřka. V tom zjistíte, že všechny domy v okolí jsou zhasnuté. Vaši sousedé nemají světlo, televizi, internet…. možná jim nefunguje ani voda a teplo. Nemají elektřinu. Bouře zapříčinila poruchu na distribuční síti a proud prostě vypadl…. U vás doma se ale svítí. Máte světlo, teplo*, internet a manželka právě dovařila* vodu na kávu ve varné konvici. Jste totiž energeticky téměř nezávislí a bouřka se Vás nedotkla…..

* záleží na typu použité technologie. U nás v Choceradech to takto opravdu funguje…

fotogalerie_solar_kopie

Pokud chcete podobný příběh zažít na vlastní kůži a pokud nechcete přebytky z Vaší elektřiny dodávat do sítě za pár halířů ale raději ušetřenou energii použít doma například v noci, čtěte dále…

Co je to vlastně Backup , Hybridní či Ostrovní (Island) fotovoltaický systém?

Backup (tedy záložní) fotovoltaický systém
 -> Jedná se o systémy zapojené do elektrizační sítě (distribuční síť), které běžně s touto sítí spolupracují. Systém je kdykoli připraven k práci. Je připraven dodávat energii ke spotřebě v domě či firmě v případě výpadku sítě.

Hybridní fotovoltaická elektrárna ->  efektivně ukládá Vaše přebytky do akumulátorů a v noci, popřípadě v okamžiku větší vlastní spotřeby (větší okamžitý příkon ke spotřebičům, než-li vyrábí Vaše elektrárna) a v reálném čase, dotuje Vaší spotřebu z předem uložené energie z akumulátorů. Elektřinu tedy neodebíráte ze sítě a tím šetříte peněženku a rozpočet. Není ale vždy pravidlem, že každá hybridní fotovoltaická elektrárna (HFVE) je schopna pracovat při výpadku distribuční sítě (tedy v takzvaném offgrid – ostrovním provozu). Většinou jsou zde technické limity a možnosti, které je brát na zřetel při běhu v těchto výjimečných událostech.  

ostrovní FVE

Offgrid systémy (tedy „ostrovní“) fotovoltaické systémy -> Jde o systémy, které nejsou připojené do distribuční sítě a jsou zcela odkázány na vlastní zdroj. Tyto offgrid systémy se využívají hlavně tam, kde není dostupná elektrizační síť (odloučené samoty, chaty, lodě…) nebo tam, kde přípojka k distribuční síti je příliš daleko a pokládka kabelu je příliš drahá (většinou je to delší vzdálenost než 400metrů). Toto řešení může být i pro ty z Vás, kteří jen z přesvědčení či potřeby absolutní nezávislosti nechtějí jiné řešení.

Akumulátory
Pro aplikace s hybridních fotovoltaických elektráren i u offgrid aplikací používáme akumulátory předních německých producentů baterií (BAE, HOPECKE, SONY atd.). Pro větší aplikace Standardně používáme akumulátory kyselina – olovo, kyselina – gel, ale není problém též dodat například  i zcela nové technologie na bázi LI-POxx, LiFePO 4, a jiné Lithiové akumulátory. Na přání můžeme dodat i speciální akumulátory s opravdu velkou kapacitou a výdrží.
Takové akumulátory pak jsou schopny pracovat déle jak 20 let bez závažných problému.

 

Pokud máte zájem o naše služby, získání poptávky, popřípadě máte-li zájem o nezávaznou konzultaci, napište nám!

 

Vždy je vše na míru!

Naše specializované energetické systémy jsou vždy projektovány na klíč a dle požadavků našich klientů. Každý systém a je jedno zda jde o záložní s fotovoltaikou, hybridní fotovoltaický sytém nebo ostrovní, je jiný a může mít trochu odlišné vlastnosti. Vždy se ale snažíme maximálně vyhovět.

Samozřejmě, že disponujeme i standardními aplikacemi, které jsou vyvíjeny světovými výrobci právě pro segment bydlení a pro rodinné domy. Tyto aplikace jsou
ekonomičtější, jsou velice zaměřené na úspory elektřiny v domácností a každý z nich je vždy více či méně specifický.

ostrovní FVENa tyto řešení je možné čerpat dotace z programu Nová zelená úsporám až 100.000,-Kč. U průmyslových aplikací a u Veřejných budov je také možné získat dotace na tyto aplikace.

Pracujeme s těmito osvědčenými značkami:

 

 

 

Ukázky jednotlivých možností řešení hybridních fotovoltaických elektráren pro běžné využití v domácnostech.

Aplikace Fronius Symo Hybrid s LiFePO4

akumulátory (až 8000 nabíjecích cyklů, tedy životnost více jak 20let při cca 300 nabíjecích cyklech ročně) je skvělé třífázové řešení pro Váš rodinný dům. Ale jako vše i Fronius Hybrid má své technické omezení. Dodává symetricky do všech fází a v nouzovém (ostrovním) režimu může pracovat po omezenou dobu. Více informací Vám rádi poskytnou naši obchodně techničtí zástupci.

 jednofázový SOLAX systém s Lithiovými akumulátory Pylontech

Jde o kompaktní systém, který je sice jednofázový a vhodný do maximálně 3,7kWp (cca 13ks panelů 270Wp na střeše) ale nabízí svému uživateli dobrý poměr mezi cenou a efektivním přínosem.

Získaná elektřina ze slunce je plně využita v domácnosti. Dá se aplikovat z další regulací pro maximální přínos.

Doporučujeme se poradit s našimi specialisty a provést drobné úpravy v zapojení elektroinstalce RD. (během instalace zařízení)

 

více informací je na naší specializované webové stránce http://www.dumnabaterku.cz/

 více informací zde->

Pokud máte zájem o naše služby, popřípadě máte-li zájem o nezávaznou konzultaci, napište nám!

 

 

 

 

 

AKCE: GREEN ENERGY

Fakta o firmě SOLARINVEST

- od roku 2008 jsme v ČR úspěšně realizovali několik stovek fotovoltaik a dalších technologií

- všechny realizace máme pouze na střechách, úspěšně fungují a s provozovateli mám skvělý obchodní vztah

- zaměstnáváme odborníky, řemeslníky "zlaté české ručičky", protože dobře odvedená a fortelná práce je pro nás důležitá!

- provádíme kompletní služby na klíč, včetně záručního i pozáručního servisu

- jsme zakládajícím členem oborového Cechu fotovoltaických instalátorů (www.caft.cz), Asociace pro využití tepelných čerpadel (www.avtc.cz) a dalších oborových organizací

- jsme distributoři značek FRONIUS, PANASONIC, REGULUS a dalších

- máme k dispozici předváděcí centrum v Choceradech a Ondřejově, kde Vám můžeme předvést naše technologie v praxi

- fungujeme od roku 2008!

KONTAKT:

SOLARINVEST-GREEN ENERGY, s.r.o.

zakládající člen profesního Cechu (CAFT)

caft banner ctverec tmave sedy

info@solarinvest.cz
GSM: +420 602 397 001
ICQ:  437319800
skype: solarinvest.cz

 

Sídlo společnosti:
SOLARINVEST-GREEN ENERGY, s.r.o.
Žirovnická 6, 106 00 Praha 10

Obchodní kancelář, censtrální sklad a technické odd.:
SOLARINVEST-GREEN ENERGY, s.r.o.
Družstevní 314
251 65 Ondřejov

Předváděcí centrum Chocerady
Chocerady 134,
257 24 Chocerady

mapa zde...

 

Víte, že….

Fotovoltaické systémy - dlouholetá životnost, přiměřená návratnost a částečná nezávislost!

Fotovoltaické panely evropské kvality jsou vyrobeny z kvalitních a prověřených materiálů.

Tvrzené sklo odolává všem nežádoucím vlivům počasí (kroupy, mráz, sníh atd.), životnost celých systémů je 35 až 40 let, návratnost investice je přímo závislá na velikosti, ceně a objemu nakupovaných energií a podílu přiznané dotace.

Instalací fotovoltaické elektrárny ušetříte nemalé emise skleníkových plynů? Například 5kWp fotovoltaická elektrárna ušetří až 4000 kg CO 2 emise ročně!

Vlastní energetická nezávislost by mohla být i Váš cíl....