Díky projektům z OPPIK zažije Česko novou renesanci FVE

Díky projektům z OPPIK zažije Česko novou renesanci FVE

Potvrzeno: Díky projektům z OPPIK zažije Česko novou renesanci fotovoltaického a bateriového průmyslu

Datum: 15. 08. 2018
 

Český solární a bateriový trh zažije „horký podzim“. Díky schváleným dotacím pro projekty z prvního dotačního kola OPPIK – FVE/FVE s akumulací se v Česku bude instalovat již brzy několik stovek několik středně velkých projektů za téměř 1 miliardu Kč.

 

 


Návrat solárního a bateriového boomu

Dva nezávislé zdroje z blízkosti MPO nám dnes potvrdily schválení dotací pro projekty, které byly součástí 1. dotačního kola OPPIK – FVE/FVE s akumulací, jenž bylo uzavřeno na konci října 2017.

MPO potvrdilo, že dotace byly schváleny pro velkou většinu nových projektů v oblasti výstavby fotovoltaických či hybridních bateriových elektráren. V podstatě se tak otevírá nový trh v hodnotě  cca 900 milionů Kč (dotace z MPO činí v průměru 60% z celkové alokované hodnoty 612 milionů Kč).

První velký projekt na podzim

Z dalšího zdroje máme potvrzeno, že první velká FVE o výkonu 200 kWp se začne realizovat již na podzim letošního roku. Rozhodně se letos prostaví nejméně 20 % z celkové alokace OPPIK projektů, většina projektů se však bude realizovat v letech 2019-2010.

Dobrou zprávou je i skutečnost, že další  2. dotační kolo programu OPPIK – FVE/FVE s akumulací, jenž bylo uzavřeno na konci dubna 2018, bude vyhodnoceno v průběhu podzimu. Navíc se od října chystají další nové dotace pro bateriové systémy.

Česko konečně od roku 2013, kdy skončil boom tradičně dotovaných FVE, zažije opět „horký solární podzim“…

Zdroj: SolarniNovinky.cz
2018-08-15T22:19:28+00:00 15.Srp, 2018|